Kocaeli Seka’da ücretsiz ney dersleri başladı

Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu’nu yöneten Şef Dr. Erdoğan Akkanat tarafından ücretsiz ney dersleri verilecek. Dersler bugünden itibaren başlıyor

Türkiye Dil Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi bünyesinde kurulan Şef Dr. Erdoğan Akkanat yönetimindeki Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu, her hafta olduğu gibi bu Cumartesi günü de çalışmalarına devam edecek. Seka Kültür Evleri alanındaki Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi’nde (SEKA) bir araya gelen topluluk, 13.00-16.00 arasında çalışmalarını gerçekleştiriyor.

İLGİ BÜYÜK OLDU
Seka Tarihi Türk Musikisi Topluluğu`nu yöneten Şef Dr. Erdoğan Akkanat tarafından verilecek ücretsiz ney dersleri ise bugünden itibaren başlıyor. Ücretsiz ney derslerinden yararlanmak için çok sayıda vatandaş kayıt yaptırdı. Özellikle gençlerin ney derslerine kayıt yaptırması musikinin Seka`da yaşayacağını gösterdi. Dersler koro çalışmasından önce 10.30-12.00 arasında yapılacak. Ücretsiz derslerden yararlanmak isteyenler Seka Kültür Evleri Sanat Edebiyat ve Kültür Akademisi`ne gelerek başvuru yapabilir. Başvuru için  0 262 270 01 00 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Kaynak:  http://www.bizimkocaeli.com